http://www.gamecollision.com/files/images/gta4_logo_screen001.jpg

فایل های موردنیاز زیر را دانلود کنید:

دانلود Hamachi v.2 - حجم 2.66 مگابایت

دانلود TeknoGods - حجم 268 کیلوبایت

دانلود Social Club Update - حجم 2.67 مگابایت

دانلود xliveredist.msi - حجم 22 مگابایت

دانلود GTA 4 Patch 1.0.3.0 - حجم 54 مگابایت

دانلود Razor Crack 1.0.3 - با حجم 192 کیلوبایت

دانلود Anti Crash - با حجم 1.71 مگابایت

پسورد فایل زیپ : www.aligame.ir

مرحله اول نصب بازی:بازی را نصب کنید و در اولین اقدام Social Club را بروزرسانی کنید که بسته بروزرسانی در فایلهای مورد نیاز قرار گرفته است.
در اقدام بعدی xliveredist.msi را نصب کنید.(در بعضی از دی وی دی جی تی آی 4 این فایل هست)
سپس patch 1.0.3.0 بازی را نصب کنید. اگر از patch 1.0.4.0 استفاده می کنید مشکلی وجود ندارد یکبار دیگر 1.0.3.0 را نصب کنید تا بجای 1.0.4.0 قرار گیرد. (یعنی نیازی به نصب دوباره بازی نیست)
حال باید بازی را کرک کنید من به شما کرک Razor را پیشنهاد می کنم که در فایلهای مورد نیاز هست.
دراقدام بعدی TeknoGods را دانلود و Extract کنید داخل پوشه TeknoGods فایل TeknoGods.dll کپی کنید در جایی که بازی را نصب کرده اید.(C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV) سپس به پوشه TeknoGods برگردید و فایل رجیستری متناسب با ویندوز خود را نصب کنید.مثلا من خودم از ویندوز XP استفاده میکنم فایل Add TechnoGods.dll to Registry Windows XP را نصب کردم.


مرحله دوم نصب نرم افزار Anti Crash :نرم افزار Anti Crash را دانلود و Extract کنید (در فایلهای مورد نیاز هست) این برنامه را نصب کنید و در محیط اصلی برنامه Main Menu را انتخاب کنید (سمت چپ برنامه) سپس زبانه Repair را انتخاب کنید و برروی گزینه دوم یعنی Scan Program کلیک کنید. Select Program را انتخاب کنید و فایل GTAIV.exe (موجود در جایی که بازی نصب شده است) را به نرم افزار Anti Crash معرفی کنید همین کار را نیز با فایل LaunchGTAIV.exe انجام دهید.
تیک Make repairs permanent را بزنید.

سپس برنامه Anti Crash را به حالت Minimize رها کنید.♣ آموزش آنلاین بازی کردن GTA 4 از طریق 2 نرم افزار Hamachi و Wippien نوشته شده است. روش Wippien در صفحه دوم قرار گرفته است.مرحله سوم نصب نرم افزار Hamachi :نرم افزار هاماچی را دانلود و Extract کنید (در فایلهای مورد نیاز هست) این برنامه را نصب کنید سپس به مکان زیر بروید: (برای ویندوز ایکس پی)

Control pannel > Network Connection

از زبانه های بالای صفحه Advance > Advance Settings را انتخاب کنید Hamachi رو بالای Connection های دیگر قرار دهید.(برای این کار عبارت Hamachi را هایلایت کنید و از سمت راست برروی فلش سبز رنگ کلیک کنید.)

اگر از ویندوز ویستا استفاده می کنید اینجا کلیک کنید.

حال برنامه Hamachi را اجرا کنید و بروی کلید روشن/خاموش کلیک کنید تا Hamachi آنلاین شود سپس از قسمت Network عبارت Join an existin network را انتخاب کنید و Username و Password را بترتیب aligame-gtaiv و 123 قرار دهید.

البته خود شما هم می توانید Username و Password ایجاد کنید . Username و Password ذکر شده از کاربران ایرانی تشکیل شده است.

برای پیدا کردن سرورهای دیگر عبارت gta iv hamachi server را در گوگل جستجو کنید و یا از این سایت سرورهای ساخته شده توسط افراد مختلف را مشاهده کنید.(شما در این سایت می توانید سرورهای ساخته شده توسط خودتان را به نمایش بگذارید)

توجه: تمامی کسانی که می خواهند بازی کنند باید در هاماچی و در “ یک شبکه “ به طور همزمان آنلاین باشند.

نکته مهم مهم : هیچ گونه FireWall ای نباید On باشه !!!!مرحله چهارم اجرای بازی :

Rockstar Games Social Club را اجرا کنید و وارد بازی شوید (Skip login را بزنید و اجازه ندهید بازی به اینترنت وصل شود خلاصه اینکه بصورت کاملا آفلاین وارد بازی شوید.)
وقتی وارد بازی شدید کلید Home را بزنید تا نوار ویندوز لایو ظاهر شود و به قسمت Setting بروید پارامتر Network Adapter را چک کنید. (باید Hamachi باشد) اگر نبود این فایل رجیستری را دانلود و نصب کنید.مرحله پنجم ساختن / ملحق شدن به یک سرور :برای ملحق شدن به یک سرور بطور تک نفره وارد بازی شوید سپس موبایل خود را از جیب در آورده (کلید بالا را بزنید) و گزینه Multiplayer را انتخاب کنید سپس گزینه Player Match و بعد گزینه LAN و در پایان Custom Match را انتخاب کنید در صورت درست انجام دادن مراحل وارد لابی (lobby) می شوید.
نکته مهم مهم : کلید F5 را بزنید تا سرور ها را پیدا کند بر روی سرور کلیک کنید ولی وارد آن نشوید در این حین 10 بار تند تند کلیدهای CTRL + F12 بزنید و سپس به سرور ملحق شوید.اگر اینکار را درست انجام ندهید بازی LOADING می دهد و پس از چند ثانیه با پیام UNABLE TO JOIN SERVER مواجه می شوید.اشکالی ندارد برگردید و دوباره امتحان کنید.

برای ساختن سرور بطور تک نفره وارد بازی شوید سپس موبایل خود را از جیب در آورده (کلید بالا را بزنید) و گزینه Multiplayer را انتخاب کنید سپس گزینه Player Match و بعد گزینه LAN و در پایان Create a game را انتخاب کنید.در اقدام بعدی حالت چند نفره مثلا Free Mode را انتخاب کنید. بزودی توضیح حالات چند نفره را در سایت قرار میدهم.در پایان از شما دوست عزیز که این چند دقیقه با من همراه بودی تشکر می کنم و خواهش می کنم در صورتیکه بازی اجرا شد حتما در قسمت نظرات عنوان کن و اگر اجرا نشد مشکل خود را بگو.

منبع:aligame